Čo majú spoločné slovenské kuchyne IKEA a francúzske vinice?

Po rušnom závere roku 2017 sme si našli konečne trocha času aj pre seba. Keďže sa toho za poslednú dobu dosť nakopilo, rozhodli sme sa založiť blog, na ktorom by sme s vami chceli zdieľať naše novinky z BRACKETS, predstaviť vám zaujímavé projekty, ktoré sme práve spustili alebo odporučiť rôzne inšpiratívne kejsky, na ktoré sme natrafili.

Časť blogov chceme venovať aj technologickým témam. V tejto samostatnej sekcii môžete očakávať tipy na projekty, ktoré sa oplatí vyskúšať, naše vlastné postrehy a reakcie na rôzne technológie či tooly, ako aj otvorené, stále nevyriešené problémy, ktoré aktuálne riešime. Niektoré z týchto blogov plánujeme písať v angličtine a budú určené skôr IT komunite.

Predávame kuchyne IKEA

Začiatkom roka sme finišovali projekt pre IKEA. Šlo o systém určený na manažment predaja kuchýň – interný back-office nástroj určený pre zamestnancov IKEA, pomocou ktorého je možné riadiť predaj kuchýň, a to od rezervácií zamerania kuchýň, cez rezervácie plánovania, až po samotný predaj kuchýň a služby spojené s dovozom a inštaláciou kuchyne. Systém je použitý vo všetkých obchodných domoch IKEA v troch krajinách (CZ, SK, HU) a je integrovaný do existujúcej infraštruktúry klienta. Súčasťou riešenia bol aj veľmi jednoduchý frontend planovaniekuchyn.sk určený pre koncových zákazníkov, na ktorom si bolo možné zarezervovať termín plánovania. Na jar sme projekt úspešne spustili. Rollout po jednotlivých krajinách prebehol hladko.

Zvažujete kúpu kuchyne? Zarezervujte si termín v IKEA 🙂

Frontend systému, ktorý slúži pre zákazníkov na rezerváciu zamerania a plánovania ich budúcej kuchyne.

Staráme sa o vinohrady

V priebehu roka sme tiež odštartovali práce na veľmi zaujímavom projekte pre nášho klienta – vinársky startup Vitiport. Ide o SaaS službu, ktorá na základe meteo dát modeluje vývoj škodcov a patogénov na viniči. Vinohradníkom následne odporučí, kedy a ako aplikovať ošetrenie, čo má významný ekonomický aj ekologický benefit. Súčasťou našej práce bol kompletne celý vývoj aplikácie, čo zahŕňalo implementáciu predikčného enginu, zákazníckej zóny, vývoj rôznych API a integrácie s meteo službami po celom svete, vývoj mobilnej aplikácie a prezentačný web. Na vývoji ešte stále pracujeme, spustená bola zatiaľ len uzavretá beta verzia pre vybraných partnerov.

Ukážka výstupu predikčného enginu. Na obrázku je možné vidieť priebeh vývoja jednej generácie motýľov napádajúcich vinič. Červené bodky predstavujú výstrahu a zároveň konkrétne odporúčanie pre vinohradníka.

Pomáhame ľuďom a biznisu rásť

A do tretice sme spustili globálny web pre novovzniknutý coworking HubHub. Avšak, HubHub za takmer rok fungovania už nie je len coworking. Je miestom, ktoré podporuje talenty a pomáha im rásť. Vytvára pre ľudí a biznisy čo najinšpiratívnejšie miesto pre prácu a ich rozvoj podporuje tými najstarostlivejšie vybranými vzdelávacími programami a eventmi.

S HubHubom pracujeme od úplného začiatku, v tom čase ešte neexistoval ani názov. Naša práca spočívala predovšetkým v designe a programovaní webu, jeho integrácie s Eventbrite a s coworkingovým systémom Cobot a implementáciou analytických toolov (Exponea apod.). Okrem toho však bola naša pozícia vo veľkej miere aj strategicko-kreatívna. Nič nebolo nalinajkované a my sme tak mohli byť súčasťou tvorby niečoho úplne nového – a musíme povedať, že vo výsledku úžasného. S HubHubom sme tak okrem technologických vecí spolupracovali aj na tvorbe rôznych textov, brožúr či navigačného systému.

Chatbots everywhere

Rok 2017 bol tiež rokom chatbotov. Už počas predchádzajúceho roka sme spolu s TRIADom urobili prvého Facebook Messenger bota pre WebSupport. Tento rok vyšiel update skvelého chatbot frameworku BotMan verzie 2, na ktorom sme postavili už niekoľkých chatbotov.

Jedným z nich bol aj Knihožrút pre Panta Rhei, ktorý vám poradí pri výbere knihy pre seba alebo pre vášho známeho. Bot na základe troch otázok najprv zistí, aký je váš vkus a následne vám odporučí knihu presne pre vás. Keď sa vám výber páči, Knihožrút vie overiť cenu na e-shope a umožní aj priamo pokračovať do e-shopu. Keď preferujete osobný kontakt, stačí zdieľať vašu polohu, Knihožrút overí dostupnosť (real-time) a bude vás navigovať do najbližšej predajne.

Knihožrút vám odporučí knihu podľa vašich preferencií, overí jej dostupnosť a naviguje vás do najbližšej predajne (podľa vašej GPS polohy). Alebo umožní knihu nakúpiť priamo v e-shope.

Craftable – admin toolkit

Viacero projektov nás minulý rok veľmi bavilo, ale jeden z nich úplne najviac. Asi to bude tým, že je to naše vlastné dieťa – Craftable – toolkit určený pre developerov na rýchly vývoj CRM, CMS a iných administračných rozhraní. Projektu sme venovali niekoľko týždňov vývoja a bol do neho zapojený takmer celý tím (ruku k dielu pridal aj TRIAD). Malo to celé taký ten startupovo-hackatonový nádych. Naviac, rozhodli sme sa, že Craftable zverejníme ako open-source, čo nás motivovalo urobiť ho čo najlepšie (žiadne drôty 😛 , naopak, celé spravené pekne modulárne a s poriadnymi testami). Vďaka tomu sme mohli využiť viacero postupov a technológií, pre ktoré doteraz nebol v žiadnom projekte vhodný priestor (napr. prvá vlastná npm package, použitie versions a epics v SCRUM apod.). A to nás na tom bavilo asi najviac.

Demo ukážka administračného rozhrania vytvoreného pomocou Craftable

Podarilo sa nám vytvoriť naozaj veľmi silný nástroj, s ktorým vieme vytvárať kvalitnejšie back-office systémy a CRMká rýchlejšie a lacnejšie. S výsledkom sme už teraz veľmi spokojní. Na Craftable nám už úspešne bežia dva menšie projekty a práve finišujeme ďalší, väčší – B2B Loyalty Program pre Pivovary Topvar. V skutočnosti ide o trojicu lojalitných programov pre tri pivné značky klienta a ako názov napovedá, je uzavretý výlučne pre B2B zákazníkov. Viac detailov zverejníme keď to bude vonku 🙂

Keď ste si Craftable vyskúšali, budeme radi za váš feedback (napíšte nám na craftable@brackets.sk). Keď sa vám projekt páči, budeme vďační za star na GitHube.

Tu sa to však nekončí. V backlogu na nás už čaká množstvo ďalších features, ktoré plánujeme postupne dopĺňať. Keďže je to open-source, veríme, že sa zapojí aj komunita (prvý pull request už máme). O Craftable ešte plánujeme napísať samostatný článok, v ktorom chceme ísť viac do hĺbky – čo ponúka, aké sú hlavné features, čo plánujeme ďalej.

Lyžovačkáá

Ale nebojte sa, vieme aj oddychovať. A tak ako každý rok, aj minulý rok sme boli súčasťou veľkej spoločnej TRIAD lyžovačky, na ktorej sa každý rok stretnú ľudia zo slovenského aj českého TRIADu, z BRACKETS a z Kontentina. Na tejto sme fakt poriadne vypli, cez deň sme brázdili svahy (niekedy aj mimo), kúpali sme sa v ľadovej vode a naša vlastná TRIAD kapela to každý večer vždy poriadne roztočila. Už teraz sa nevieme dočkať tohtoročnej – jubilejnej lyžovačky. Držte palce, nech nám vyjde počasie 🙂

Aktuálne chceme posilniť tím a hľadáme šikovného project managera. Si to ty? Napíš nám. Ak poznáš niekoho vhodného, pošli mu náš inzerát.

Áno, som to ja
Subscribe for newsletter

Get the freshest news and keep up with social media world.

Stay informed through the email

Your email is safe with us, read our terms.

Stay informed through the email

Stay informed through the email

Your email is safe with us, read our terms.